2012-05-25..27 PRAKTIKUM: Lilleoru permakultuuri aiakursus

üritused, loengud, talgud, seminarid, kokkutulekud jne.

2012-05-25..27 PRAKTIKUM: Lilleoru permakultuuri aiakursus

PostitusPostitas Ave Oit » 30.03.2012 11:53:16

Kolmepäevane intensiivne praktiline kursus sisaldab ja seob tervikuks kolm permakultuuri elementi:

Praktilised permakultuuri tehnikad: seemnete idandamine, külvamine ja säilitamine; taimede ümberistutamine, paljundamine ja levitamine; puuviljasortide valimine ja hooldus; töövahendite kasutamine.

Permakultuuri alused: eetika, vaatlemine, pinnased, mikrokliimad, seltsilistaimed, planeeringu- ja disainiprotsess, permakultuuri alusel aia kavandamise printsiibid.

Rakendamine: terviklik kahjurite ohjamine, mulla testimine, loomulik looduspärane mulla käitlemine, kompostimine, väetamine, polükultuurid, metsaaiandus, sobivate taimede valimine, multšipeenar jt teised istutusvõimalused.
Üks teemadest kursusel on ka puu- ja aedviljade sissetegemine, säilitamine.

Üks teemadest on ka puu- ja aedviljade sissetegemine, säilitamine.

Kursus pakub teadmisi ja oskusi nii algajatele kui edasijõudnutele, sealhulgas ka neile, kes on juba läbinud permakultuuri disaini sertifikaadikursuse.

Juhendaja Klaudia Van Gool Inglismaalt on olnud taimedest ja erinevate asjade kasvatamisest huvitatud niikaua kui ta ennast mäletab ning tegelenud suurema osa oma elust aiandusega. Permakultuuri põhimõtteid on ta tänaseks rakendanud üle 20 aasta ja õpetanud premakultuuri 5 aastat. Tal on keskkonnateaduste ja rakendusliku permakultuuri metoodika diplom. Hollandist pärit Klaudia on elanud viimased 25 aastat Inglismaal, tal on kaks täiskasvanud tütart. Teda huvitab metsik toit, looduslähedane mesindus ja sisemine ökoloogia.

Loe lisa ja registreeru siin: http://www.lilleoru.ee/?module=news&id= ... t_design=2
Ave Oit
 
Postitusi: 3
Liitunud: 04.11.2011 01:19:41

Re: 2012-05-25..27 PRAKTIKUM: Lilleoru permakultuuri aiakurs

PostitusPostitas risto.saaremets » 06.04.2012 04:49:11

As a freshmen to the permaculture concept, I salute your initiative to bring independence to our people in Estonia.
With each generation knowledge gets acquired and knowledge is lost but instincts stay. Here, three generations ago people lived off the land and cultivated their diverse gardens. Two generations ago, there was an attack on our intelligentsia, where much was lost. People rearranged themselves in towns and became dependent on industries. It is human instinct to create work for oneself. Time x effort = Work , but what is produced is over looked.
Now that we have the the infinite wealth of knowledge on the web, we realize how important it is to have independent food production and care for our soil. As said in the doc " One man, one cow, one planet" "Happy soil, makes happy food, makes happy people."

You course recommendation is great, but bare in mind 120 Euro for thee days is too extreme for students who are new to the field.

Lets rather teach for the love of the subject and make fortune of the fruit of our labor. What do you say?
Passionately here,
Risto
Pilt
    "Formal education will make you a living; self-education will make you a fortune" - Jim Rohn
risto.saaremets
 
Postitusi: 6
Liitunud: 06.04.2012 04:22:35


Mine Üritused/Koolitused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Teade/Info

Juhtkond • Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]