16.04.-17.04.2016 Praktiline Permakultuuri koolitus

üritused, loengud, talgud, seminarid, kokkutulekud jne.

16.04.-17.04.2016 Praktiline Permakultuuri koolitus

PostitusPostitas manzana » 24.03.2016 09:57:53

Koolituse eesmärk on tutvustada praktilisi & loomingulisi permakultuurseid lahendusi ning neid ka osaliselt läbi teha.

Koolituse käigus on vaatluse all loodust jäljendava kavandamise ehk permakultuuri eetika ja põhimõtted ning nende rakendamine nii osalejate igapäevaelus kui ka praktiliste näidete juures "Projekt [Kodus]". Aset leiavad erinevad praktilised töötoad (söödava katuse ehitamine, cob tehnika ja savikrohv, päikesepaneeli isetegemine) ja teadliku vaatluse harjutused, võttes aluseks permakultuuri filosoofia. Koolituse käigus võetakse aega nii vaiksuseminutiteks kui ka laupäevase saunaõhtu käigus osalejate omavaheliseks kogemuste vahetamiseks.

Holistiliselt ehk terviklikult lähenetakse järgmistele teemadele: põllumajandus, energia, toit ja peavari.

Koolitus toimub "Projekt [Kodus]", mis on nii Maarja ja Jimi kodu kui ka alustav väikese keskkonnamõjuga arengukeskus, kus erinevad permakultuursed lahendused on igapäevakasutuses. "Projekt [Kodu]" on juhtmevaba "off-grid"ning püüdleb isemajanduse suunas. Elektrit toodavad siin isetehtud päikesepaneelid, lõõgastuda saab põhu-savi saunas, külluslik mets õpetab elama korilasena, tomatid kasvavad põhuseinte ja rakettahju soojases kasvuhoones ning külalistele pakume metsamajutust.

Koolitust viin läbi mina (Maarja Õunaste), katsetaja ning pealehakkaja, kes usub lihtsatesse, isetehtavatesse, taskukohastesse ning väikese keskkonnamõjuga lahendustesse. Eelmisel kevadel läbisin permakultuuri õpetajate koolituse Frilandi kogukonnas, Taanis. Seal jagatud inspiratsioon on veel värskelt meeles ja vajab edasi andmist!

Majutusest: . Kuna ilm võib veel eriti öösiti külm olla, siis majutus on lahendatud kohalikus mereäärses puhkemajas (15 minuti jalutuskäigu kaugusel). Projekt Kodus on olemas metsamajutus, mida soovijad võivad kasutada. Igaks juhuks pakun seda välja, sest alati leidub keegi kes soovib telgis magada, aastaajast ja ilmast hoolimata. Meie pakutud telgid on soojustamata kuid möbleeritud ja väga toredasti keset metsa!

Toitlustusest: Pakume kohalikku, mahedat taimetoitu ja võtame arvesse allergiaid/erivajadusi.

Kevad tuleb ning pole paremat aega kui tulla, kogeda, õppida ja jagada looduslähedast eluviisi ning selle võimalikke praktilisi lahendusi.

Lisainfo ja registreerimine Maarjalt: maarja@thepoosh.org või 56 600 798
manzana
 
Postitusi: 2
Liitunud: 26.03.2014 11:43:23

Mine Üritused/Koolitused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Teade/Info

Juhtkond • Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

cron