Vesiviljelusaiandus

Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitas aloola » 07.11.2011 03:24:30

Vesiviljelusaiandus on eestikeelne vaste inglise keelsele terminile aquaponics. Leidsin väga inspireerivaid videosid muudest riikidest.

Üks näide tilaapia kasvatusest kasvuhoones, kus alumises kihis on taimtoidulised kalad, kes söövad nende kohal kasvavate taimede (pudenevaid) osi ning kalade akvaariumi vett omakorda puhastavad nende kohal riiulites kasvatatavad rohelised maismaataimed. Kasvuhooneid köetakse vermikomposti vaaludega, mis lisaks soojusele tekitavad taimedele kasvusubtraati!!! Kasvatamine käib USA kliimas läbi kogu aasta ilma lisakütteta!

http://www.youtube.com/watch?v=jV9CCxdkOng

Vihmausside lisamine kiviklibu kasvusubstraati tihese tekkimise vältimiseks, õhustamiseks ja teatud toitelementide lisamiseks enam toitaineid vajavate taimede kasvatamiseks:http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=3VObZy8n0u8

Huvitav, kas Eestis ka keegi vesiviljelusaiandusega tegeleb?
aloola
 
Postitusi: 3
Liitunud: 07.11.2011 03:02:53

Re: Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitas allan laal » 08.11.2011 09:19:29

Olen ise vaadanud paari aquaponics DVD'd ning sealt on selgunud, et kalade elus hoidmiseks on vaja, et kasvulavas alati midagi kasvaks.
Tekkis küsimus kas Eestis on piisavalt päikest, et talvel köetud kasvuhoones midagi kasvatada? Näiteks Sagro, kellel on Laagris tohutult suured köetud kasvuhooned, teeb ikkagi vaheaja pimedamatel talvekuudel. Võibolla on see siiski ainult küttekulude säästmiseks..

Tilaapiat tahaks kindlasti tiigis kasvatada, ta parandab vee kvaliteeti (hoiab vetikaid kontrolli all) ning eksisteerib teiste kaladega väga hästi koos, Tilaapial kommet oma väiksemaid liigikaaslasi ära süüa, kuna ta on täiesti taimetoiduline. USAs kasutatakse Tilaapiat rahvusparkides tiikide ja ojade puhtana hoidmiseks.

Aga enne tahaks Tilaapiat maitsta. Lähimast supermarketist leidsin vaid Hiinas kasvatatut Tilaapiat, mida ei julge küll süüa. Kas keegi on näinud mõnes EU riigis või lausa Eestis kasvatatud tilaapiafileed kuskil müügis?
http://kana.permanent.ee - permakultuursed jooturid & sööturid kanadele
http://www.permanent.ee - Infosüsteemid, veebipoed, lihtsalt hallatavad veebilehed, erilahendused
http://www.allanlaal.com - minu CV
Skype: allanlaal
Kasutaja avatar
allan laal
Site Admin
 
Postitusi: 96
Liitunud: 25.10.2011 01:25:14
Asukoht: Raplamaa

Re: Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitas Teilo » 04.04.2014 11:51:09

Kas LED-kasvulampide kasutamine kasvuhoones pimedatel talvekuudel on permakultuurne lahendus? Kasvuhoonet kütta aitaks ka see, kui seal elaksid kanad.
Teilo
 
Postitusi: 3
Liitunud: 04.04.2014 11:17:00


Mine Loomad ja linnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Teade/Info

Juhtkond • Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

cron