1. leht 1-st

Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitatud: 07.11.2011 03:24:30
Postitas aloola
Vesiviljelusaiandus on eestikeelne vaste inglise keelsele terminile aquaponics. Leidsin väga inspireerivaid videosid muudest riikidest.

Üks näide tilaapia kasvatusest kasvuhoones, kus alumises kihis on taimtoidulised kalad, kes söövad nende kohal kasvavate taimede (pudenevaid) osi ning kalade akvaariumi vett omakorda puhastavad nende kohal riiulites kasvatatavad rohelised maismaataimed. Kasvuhooneid köetakse vermikomposti vaaludega, mis lisaks soojusele tekitavad taimedele kasvusubtraati!!! Kasvatamine käib USA kliimas läbi kogu aasta ilma lisakütteta!

http://www.youtube.com/watch?v=jV9CCxdkOng

Vihmausside lisamine kiviklibu kasvusubstraati tihese tekkimise vältimiseks, õhustamiseks ja teatud toitelementide lisamiseks enam toitaineid vajavate taimede kasvatamiseks:http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=3VObZy8n0u8

Huvitav, kas Eestis ka keegi vesiviljelusaiandusega tegeleb?

Re: Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitatud: 08.11.2011 09:19:29
Postitas allan laal
Olen ise vaadanud paari aquaponics DVD'd ning sealt on selgunud, et kalade elus hoidmiseks on vaja, et kasvulavas alati midagi kasvaks.
Tekkis küsimus kas Eestis on piisavalt päikest, et talvel köetud kasvuhoones midagi kasvatada? Näiteks Sagro, kellel on Laagris tohutult suured köetud kasvuhooned, teeb ikkagi vaheaja pimedamatel talvekuudel. Võibolla on see siiski ainult küttekulude säästmiseks..

Tilaapiat tahaks kindlasti tiigis kasvatada, ta parandab vee kvaliteeti (hoiab vetikaid kontrolli all) ning eksisteerib teiste kaladega väga hästi koos, Tilaapial kommet oma väiksemaid liigikaaslasi ära süüa, kuna ta on täiesti taimetoiduline. USAs kasutatakse Tilaapiat rahvusparkides tiikide ja ojade puhtana hoidmiseks.

Aga enne tahaks Tilaapiat maitsta. Lähimast supermarketist leidsin vaid Hiinas kasvatatut Tilaapiat, mida ei julge küll süüa. Kas keegi on näinud mõnes EU riigis või lausa Eestis kasvatatud tilaapiafileed kuskil müügis?

Re: Vesiviljelusaiandus

PostitusPostitatud: 04.04.2014 11:51:09
Postitas Teilo
Kas LED-kasvulampide kasutamine kasvuhoones pimedatel talvekuudel on permakultuurne lahendus? Kasvuhoonet kütta aitaks ka see, kui seal elaksid kanad.